Zdravotnícke pomôcky

DUROLANE® 60 mg/3 ml – prípravok na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou

PRINÁŠA SILNÚ A DLHO TRVAJÚCICH ÚĽAVU OD BOLESTI PRI OSTEOARTRÓZE * PRIAME PÔSOBENIE NA ZASIAHNUTÉ KĹBY * MÔŽE POMÔCŤ ODDIALIŤ ENDOPROTÉZU BEDROVÉHO ALEBO KOLENNÉHO KĹBU * POMÔCKA TRIEDY III * DUROLANE JE ČIASTOČNE HRADENÝ ZO ZDRAVOTNÉHO POISTENIA * KONTAKTUJTE SVOJHO ORTOPÉDA ALEBO REUMATOLÓGA

DUROLANE je stabilizovaná jednorazová injekcia kyseliny hyalurónovej. Je určený na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou v niektorých malých a veľkých kĺboch.

Základné informácie: Prípravok DUROLANE je vytvorený pomocou procesu Nash – moderného patentovaného procesu výroby kyseliny hyalurónovej (HA). DUROLANE je vysoko purifikovaný produkt vyrábaný bez použitia akýchkoľvek materiálov živočíšneho pôvodu s cieľom zabezpečiť, aby riziko výskytu kontaminantov alebo nečistôt bolo takmer nulové. Od uvedenia lieku DUROLANE na trh roku 2001 neboli hlásené žiadne prípady imunologických alebo anafylaktických reakcií.

Ako liek funguje: DUROLANE je prípravok podávaný injekčne v jednej dávke určený na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou v niektorých malých a veľkých kĺboch. Pôsobí ako náhrada kyseliny hyalurónovej, ktorá stratila svoje vlastnosti, v postihnutom kĺbe. Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca molekulárnej látka, ktorá zaisťuje lubrikáciu a tlmenie nárazov v zdravom kĺbe.

DUROLANE® 60mg / 3ml je čiastočne hradený zdravotnou poisťovňou – 1 aplikácia do 1 kĺbu / 6 mesiacov.

Výrobce: Spoločnosť Bioventus
Informačné materiályBrožúrka pre pacientovLeták pre zdravotníckeho odborníka,  Návod na použitieDáta z klinických štúdií.
Navštívte www.durolane.com (informace pro zdravotníky a pacienty v slovenskom jazyke)

PROVEDYE© Metylénová modrá 0.5% – pomôcka pre chirurgické výkony

STERILNÝ ROZTOK NA LOKÁLNU APLIKÁCIU * VIZUALIZAČNÁ POMÔCKA PRE CHIRURGICKÉ VÝKONY  * FARBIVO S OBSAHOM 0,5% METYLÉNOVEJ MODREJ * POMÔCKA SO ZNÁMKOU CE TRIEDY IIA. Provedye je originálne farbivo s obsahom 0,5% metylénovej modrej v súlade s Ph. Eur. (Európskym liekopisom), určené na vizualizáciu pri chirurgických výkonoch. Základné informácie: ProveDye® – 0,5%, sterilný roztok na lokálnu aplikáciu v súlade s Ph. Eur. (Európskym liekopisom, označeným CE známkou), určený na vizualizáciu u chirurgických a diagnostických výkonoch (napr. delineace tkanív a operačných častí, tesniace testy pre sutúry, detekcia presakovania, detekcia fistúl). Metylénová modrá vo svojej purifikovanej podobe je používaná tiež v širokej škále diagnostických výkonov, ktoré vždy nie sú explicitne uvedené v IFU, napr. detekcia sentinelovej uzliny, farbenie slizníc tráviacího traktu – pažerák, črevo, pred endoskopiou atď. Toto použitie je velmi dobře zdokumentované v radě publikovaných klinických štúdií. Výrobca: Spoločnosť Provepharm SAS Marseille, Francie Informačné materiály: Kontraindikácie, upozornenie, opatrenia a najčastejšie niežiaduce účinky nájdete  v letáku a návode k užívaniu.