Zdravotnícke pomôcky

L-MESITRAN – inovatívny produktový rad založený na obsahu lekárskeho medu s vynikajúcimi klinickými výsledkami. Má využitie pre širokú škálu indikácií vo všetkých fázach hojenia rán.

 

POMÁHA RÝCHLO ZAHOJIŤ REZNÉ RANY, ODRENINY, RANY PO OPERÁCII, POPÁLENINY PRVÉHO A DRUHÉHO STUPŇA.

POMÔŽE PRI PRELEŽANINÁCH, VREDOCH PREDKOLENIA, ARTERIÁLNYCH A DIABETICKÝCH VREDOCH.

MÁ ANTIBAKTERIÁLNE ÚČINKY .

ODSTRAŇUJE ZÁPACH. 

STIMULUJE RAST BUNIEK. 

REDUKUJE JAZVY.

Základná informácia: Rad produktov pod značkou L-Mesitran je založený na rôznych koncentráciach lekárskeho medu ( od 20 do 48 % ) v kombinácii s lekárskym hypoalergénnym lanolinom, vitamínmi C a E a ďalšími zložkami ako sú napríklad slnečnicový olej,olej z treščej pečene,nechtík lekársky alebo Aloe vera.
Masti, gély a obklady sú určené na liečbu rán ( rezných , pooperačných ) odrenín,popálenín prvého a druhého stupňa, chronických rán, ako sú preležaniny, na liečbu vredov predkolenia, arteriálných a diabetických vredov.

Ako prípravok funguje: Ak je L-Mesitran v kontakte s ranou, dochádza ku sťahovaniu tekutín z okolitých tkanív , takže vzniká vlhké prostredie napomáhajúce hojeniu rán. To podporuje proces hojenia uľahčením autolýzy nekrotického a devitalizovaného materiálu, napomáha príprave spodiny rany a podporuje epitelizáciu.

L-Mesitran je zdravotnícka pomôcka triedy IIb.
Výrobce: Theo Manufacturing Bv, Holansko
Navštívte www.l-mesitran.cz
Medzinárodné Facebookové stránkywww.facebook.com/MesitranWoundCare
Facebook Hojení ranhttps://www.facebook.com/rychlehojeniran/
Youtube Hojení ran 
ŠÚKL: Registr zdravotníckych pomôcok

Více o produktové řadě L-Mesitran
se dozvíte na webu
www.L-Mesitran.cz

DUROLANE® 60 mg/3 ml – prípravok na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou

PRINÁŠA SILNÚ A DLHO TRVAJÚCICH ÚĽAVU OD BOLESTI PRI OSTEOARTRÓZE * PRIAME PÔSOBENIE NA ZASIAHNUTÉ KĹBY * MÔŽE POMÔCŤ ODDIALIŤ ENDOPROTÉZU BEDROVÉHO ALEBO KOLENNÉHO KĹBU * POMÔCKA TRIEDY III * DUROLANE JE ČIASTOČNE HRADENÝ ZO ZDRAVOTNÉHO POISTENIA * KONTAKTUJTE SVOJHO ORTOPÉDA ALEBO REUMATOLÓGA

DUROLANE je stabilizovaná jednorazová injekcia kyseliny hyalurónovej. Je určený na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou v niektorých malých a veľkých kĺboch.

Základné informácie: Prípravok DUROLANE je vytvorený pomocou procesu Nash – moderného patentovaného procesu výroby kyseliny hyalurónovej (HA). DUROLANE je vysoko purifikovaný produkt vyrábaný bez použitia akýchkoľvek materiálov živočíšneho pôvodu s cieľom zabezpečiť, aby riziko výskytu kontaminantov alebo nečistôt bolo takmer nulové. Od uvedenia lieku DUROLANE na trh roku 2001 neboli hlásené žiadne prípady imunologických alebo anafylaktických reakcií.

Ako liek funguje: DUROLANE je prípravok podávaný injekčne v jednej dávke určený na zmiernenie bolestí spôsobených osteoartrózou v niektorých malých a veľkých kĺboch. Pôsobí ako náhrada kyseliny hyalurónovej, ktorá stratila svoje vlastnosti, v postihnutom kĺbe. Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca molekulárnej látka, ktorá zaisťuje lubrikáciu a tlmenie nárazov v zdravom kĺbe.

DUROLANE® 60mg / 3ml je čiastočne hradený zdravotnou poisťovňou – 1 aplikácia do 1 kĺbu / 6 mesiacov.

Výrobce: Spoločnosť Bioventus
Informačné materiályBrožúrka pre pacientovLeták pre zdravotníckeho odborníka,  Návod na použitieDáta z klinických štúdií.
Navštívte www.durolane.com (informace pro zdravotníky a pacienty v slovenskom jazyke)

PROVEDYE© Metylénová modrá 0.5% – pomôcka pre chirurgické výkony

STERILNÝ ROZTOK NA LOKÁLNU APLIKÁCIU * VIZUALIZAČNÁ POMÔCKA PRE CHIRURGICKÉ VÝKONY  * FARBIVO S OBSAHOM 0,5% METYLÉNOVEJ MODREJ
* POMÔCKA SO ZNÁMKOU CE TRIEDY IIA.

Provedye je originálne farbivo s obsahom 0,5% metylénovej modrej v súlade s Ph. Eur. (Európskym liekopisom), určené na vizualizáciu pri chirurgických výkonoch.

Základné informácie: ProveDye® – 0,5%, sterilný roztok na lokálnu aplikáciu v súlade s Ph. Eur. (Európskym liekopisom, označeným CE známkou), určený na vizualizáciu u chirurgických a diagnostických výkonoch (napr. delineace tkanív a operačných častí, tesniace testy pre sutúry, detekcia presakovania, detekcia fistúl). Metylénová modrá vo svojej purifikovanej podobe je používaná tiež v širokej škále diagnostických výkonov, ktoré vždy nie sú explicitne uvedené v IFU, napr. detekcia sentinelovej uzliny, farbenie slizníc tráviacího traktu – pažerák, črevo, pred endoskopiou atď. Toto použitie je velmi dobře zdokumentované v radě publikovaných klinických štúdií.

Výrobca: Spoločnosť Provepharm SAS Marseille, Francie
Informačné materiály: Kontraindikácie, upozornenie, opatrenia a najčastejšie niežiaduce účinky nájdete  v letáku a návode k užívaniu.